بازار لوازم خانگی را متشنج نکنیم/ دلال ها پشت خط اظهارات غیر کارشناسی

طی روزهای اخیر خبرهایی در خصوص خروج برندهای کره ای ال جی و سامسونگ از بازار ایران منتشر شده که تا این لحظه هیچ یک از مدیران ارشد این دو شرکت در ایران، اخبار منتشر شده را تایید نکرده اند.

بر کسی پوشیده نیست که بازگشت مجدد تحریم ها باعث ایجاد مشکلات فراوان برای شرکت های خارجی حاضر در بازار ایران شده است، شرکت هایی که بر خلاف ادعای برخی از رسانه در حال تولید محصولات خود در ایران بوده و طی سال های گذشته هزینه های سنگینی برای ایجاد کارخانه های تولیدی متحمل شده اند. ایجاد اشتغال و البته ایجاد رقابت در تولید تنها بخشی از فواید حضور برندهای کره ای در بازار ایران بود که به لطف تولیدات با کیفیت این شرکت ها در بازار ایران اتفاق افتاد. گواه این ادعا استقبال خریداران از محصولات این شرکت هاست و بهتر است در چنین شرایطی بخش تولید کمی با خود رو راست باشد…

در حال حاضر تحریم های آمریکایی باعث شده تا نه تنها بخش لوازم خانگی و برندهای کره ای بلکه بخش های دیگر صنعتی کشور در حوزه تولید دچار چالش شوند. موضوعی که باید با اتخاذ سیاست های درست مدیریت شود چرا که در این میان بخش خصوصی هزینه های فراوانی برای توسعه بخش های صنعتی کشور متحمل شده است و قرار هم نیست با وجود تمامی مشکلات، زحمات کشیده شده این شرکت ها طی سال های متوالی زیر سوال رفته و یا از بین برود!!!

از همه ی این موضوعات که عبور کنیم رفتار غیرکارشناسانه برخی از افراد جای تامل دارد. اینکه با چه هدفی برخی از اخبار به صورت هدفمند در فضای رسانه منتشر می شود در جای خود قابل بحث است اما نکته کلیدی ماجرا اینجاست که بازار لوازم خانگی ایران به قدر کافی هیجان زده است، اظهارات غیرکارشناسی باعث بروز تنش های بیشتر در ایرن بازار می شود.

خبر خروج برندهای کره ای در شرایطی که هنوز هیچ منبع رسمی، این اخبار را تایید نکرده است یک رفتار هیجان زده خواهد بود که به آشفتگی بیشتر بازار کمک خواهد کرد. از یاد نبریم که در حال حاضر نیز سهم عمده ای از بازار ایران در اختیار شرکت های کره ای ال جی و سامسونگ است که در ایران کارخانه های تولیدی داشته و طی چند سال گذشته به تولید محصولات خود در کشور مشغول بوده اند. اینگونه اظهار نظر ها با توجه به علاقمندی خریداران به محصولات این شرکت های کره ای تنها به دلال بازی های بازار لوازم خانگی ایران دامن می زند.

ایجاد هیجان نامتعارف در بازار لوازم خانگی باعث هجوم مجدد دلال ها به بازار لوازم خانگی خواهد شد و در نهایت این خریداران هستند که متضرر می شوند.

به گزارش خبرنگار ال کا ایران، بازار ایران هم اکنون فرصت مناسبی را پیش روی تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی گذاشته تا با افزایش کیفیت محصولات خود، جای خالی شرکت های خارجی را پرکنند اما این مهم تنها به لطف افزایش کیفیت اتفاق خواهد افتاد. تولید به هر قیمتی به اسم تولید ملی دردی از صنعت لوازم خانگی کشور دوا نخواهد کرد و باید به کیفیت محصولات توجه بیشتر شود. درس گرفتن از شرکت های موفق بازار لوازم خانگی ایران نشان خواهد داد که تنها راه رسیدن به سهم بازار بیشتر افزایش کیفیت است نه بازی های رسانه ای!!!

 

نماد