پنجره واحد بنگاه های اقتصادی ایجاد شد

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد ایران کالا گفت: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص آسان سازی فضای کسب و کار؛ پنجره واحد بنگاه های اقتصادی ایجاد شد.
نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی به آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی پرداختند.

محمود علیزاده معاونت حقوقي و فني مالياتي اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی کشور وظیفه خود دانست باتوجه به شرایط پیش امده کشور،گام هایی در خصوص ایجاد سهولت برای فضای کسب و کار و بنگاه های اقتصادی ببیند که این مهم از اسفند ماه در ستاد ملی کرونا و شورای عالی اقتصادی پیشنهادات اش داده شد تا براساس مصوبات این دو ستاد تسهیلاتی برای بنگاه های اقتصادی دیده شود.

وی افزود: ما در خصوص بحث اظهار نامه دوره چهارم سال ۹۸ که موعد مقر ان به موجب قانون ۱۵ فروردین ماه بود به سر رسید مقرر برای تسلیم اظهار نامه  به ۳۱ اردیبهشت ماه و سر رسید پرداخت به ۱۵ خرداد مقررر شد عمل شود.

معاون حقوقی و فنی سازمان  امور مالیاتی کشور گفت:باتوجه به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و مصوبه  شورای عالی هماهنگی اقتصادی از تاریخ یک اردیبهشت ماه سال جاری کلیه موارد مقرر در قانون تا ۳۱ شهریور ماه به مدت دو ماه تمدید شده که به این شکل که اظهار نامه دوره اول سال ۹۹ را که ۱۵ تیر بوده دو ماه به آن اضافه شده است و اظهار نامه دوم اشخاص حقیقی نیز که مهلت آن تا  ۳۱ خرداد ماه بوده به مدت دو ماه اضافه شده و عملکرد اشخاص حقوقی ماده ۱۳۴ قانون که  تا ۳۱ تیر ماه بوده آن هم به مدت ۲ ماه اضافه می شود و تا ۳۱ شهریور ماه  ۹۹ فرصت داده شده است.

علیزاده بیان کرد: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری طی هفته گذشته در رابطه با  اسان سازی فضای کسب و کار و ایجاد پنجره واحد برای تسهیل بنگاه های اقتصادی با دستور اکید وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی این موضوع در دستور کار قرار گرفت بخشی از ائین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم مورد اصلاح قرار گرفت ؛ همچنین بخش نامه ای که در خصوص چگونگی ثبت نام موعدیان محترم بود مورد اصلاح قرار گرفت‌.

همچنین در ادامه این برنامه، پازوکی؛  نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پاسخ به صحبت های معاون حقوقی و فنی ساژمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: کسبه ای که به هر نحوی پرونده مالیاتی دارند هیچ گاه از پرداخت مالیات فرار نمی کنند بلکه کسانی از پرداخت مالیات فرار می کنند که پرونده مالیاتی ندارند و دولت باید به دنبال آن ها بگردد.

وی افزود: سوالی که وجود دارد این است که سازمان مالیاتی برای کسبه که ۶ ماه به مناسبت های مختلف تعطیل است چه کرده؟ و در شش ماهی که وجود دارد دو ماه از آن متعلق است به شب عید نوروز در حالی که امسال به هیچ وجه شب عید و فروشی از آن وجود نداشت؛ ما نیومدیم  بگیم که مالیات نگیرید اما دولت باید الان کمک کند.

وی افزود: تمام شرکت های لوازم خانگی آمده اند در فضای مجازی که با نماینده های شان دارند نیز قیمت های خود را بالا برده اند ولی نه در سابت ۱۲۴، نه در سامانه و نه در سازمان حمایت نتوانسته اند لیست شان را به اثبات برسانند؛ متاسفانه به کسانی کالا فروخته می شود که آن ها دلال هستند و به کسبه بدون دادن فاکتور توزیع می کنند.

پازوکی خاطر نشان کرد: لباسشویی آبسال که پارسال این موقع سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده الان شما نمی توانید ۶ میلیون تومان در بازار بخرید، لباسشویی پاکشوما و اسنوا، ساید پاکشوما و ساید دوو، یخچال و فریزرهای امرسان، الکترواستیل افزایش قیمت داشته اند؛ این در حابی است که ان ها هم معضل خودشان را دارند اما همیشه تمام اتهامات به سمت کسبه است.

وی با بیان اینکه اگر نظارت بر تولید نباشد نطارت بر توزیع اشتباه است، تصریح کرد: وقتی قاچاق کالا نیست ، وقتی تولید داخلی کفاف نمی دهد چه  نظارتی می خواهد بر فروش کالا باشد؛ اگر از بدو ورود تولید یک کالا مشخص باشد و اینکه در نهایت به دست چه کسی می رود شما خیلی راحت می توانید رصد کنید.

 

نماد