مقاومت‌ در برابر افزایش نرخ لوازم خانگی ادامه دارد

محمد طحان‌پور گفت: برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی بعد از نوسانات ارز، خواهان افزایش ۲۰ درصدی نرخ لوازم شدند؛ اما تا به امروز این تقاضا مورد موافقت قرار نگرفته است.

 گسترش نیوز: سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تا به امروز در برابر افزایش نرخ لوازم خانگی مقاومت کرده‌اند. رییس اتحادیه لوازم خانگی، با اشاره به ورود دولت در بحث نرخ ارز، بیان کرد: بعد از اینکه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور نرخ ارز را ۴هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد روند افزایشی نرخ لوزام خانگی متوقف شد.

به گفته وی؛ بدون تردید اگر روند صعودی نرخ ارز متوقف نمی‌شد اتفاقات بدی در بازار لوازم خانگی رخ می‌داد. چرا که بسیاری از فروشندگان فروش را متوقف می‌کردند.، اما با ورود دولت تنش در بازار کنترل شد.

این مسئول صنفی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش نرخ لوازم خانگی در سال جدید در حوزه لوازم خانگی خواهیم داشت، خاطر نشان کرد: در دولت نهم و دهم شاهد افزایش هر ساله در نرخ لوازم خانگی بودیم این در حالی است که در ۳ سال گذشته نرخ لوازم خانگی در مجموع ۱۵ درصد افزایش نرخ را تجربه کرده است.

طحان‌پور در پایان تصریح کرد: در هفته آینده سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تغییرات قیمت در لوازم خانگی را اعلام خواهد کرد. تولیدکنندگان تقاضای افزایش قیمت داده‌اند اما هنوز به‌صورت قطعی مشخص نشده است که چند قیمت‌ها در این بازار افزایش خواهند یافت