داوود امیری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بودجه جاری، بودجه‌ای مصرفی، تورم‌زا و غیرمولد است و بودجه عمرانی مولد و اشتغالزاست و ثروت و درآمد ایجاد می‌کند. دولت و سازمان مدیریت هم این مساله را به خوبی می‌دانند ولی در این کلاف سردرگم گرفتار شده‌اند.

با وجود بازار حال در ایران و عدم افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی داخلی شرکت های لوازم خانگی خارجی با افزایش قیمت ۱۵ درصدی پیشه گرفته اند و با این وجود بنگاه داران به خرده فروش ها اعلام افزایش ۷ درصدیلوازم خانگی داخلی در هفته آینده را داده اند. با این وجود افزایش نرخ دلار تأثیر خود را بر روی قیمت لوازم خانگی وارداتی به صورت مستقیم گذاشته و انتظار می‌رود ظرف روزهای آینده اقلام داخلی نیز که ۵۵ درصد قطعات آنها وارداتی است نیز از این موضوع تاثیر بگیرند.

کاهش قدرت خرید لوازم خانگی با افزایش ۷ درصدی لوازم داخلی و ۱۵ درصدی لوازم خارجی

 
به گزارش سایت خبری تحلیلی نمایشگاهی ۳ راه به نقل از خبرنگار اقتصادی ایلنا : افزایش قیمت دلار تاثیر خود را بر روی قیمت لوازم خانگی وارداتی به صورت مستقیم گذاشته و انتظار می‌رود ظرف روزهای آینده اقلام داخلی نیز که ۵۵ درصد قطعات آنها وارداتی است نیز از این موضوع تاثیر بگیرند.


جناب آقای نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه تحمل فروشندگان نیز حدی دارد، گفت:

به علت رکود در بازار و کاهش قدرت خرید مردم شاهد حداقل خرید و فروش در این صنف هستیم از طرف دیگر فروشندگان و واردکنندگان با درک این موضوع سعی کردند تا با کم کردن سود خود از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند تا وضعیت از این بدتر نشود اما این تحمل نیز حدی دارد و دیگر نمی‌شود از سرمایه کم کرد.


ایشان ادامه افزودن: این افزایش قیمت امروز نیز از سر ناچاری است هر چند همه ساله در این ایام شاهد افزایش محدودی بودیم اما امسال بیش از هر سال افزایش داشتیم و می‌دانیم این اقدام شرایط رکود را تشدید خواهد کرد اما چاره‌ای نداریم.


به گزارش سایت خبری تحلیلی نمایشگاهی ۳ راه به گفته خبرنگار اقتصادی ایلنا، افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار از ۴ تا پانزده درصد بوده است.


هرچند برند‌های وارداتی با افزایش قیمت روبرو بوده‌اند اما هنوز برندهای داخلی قیمت خود را افزایش نداده‌اند اما بنکداران به خرده فروش‌ها اعلام کرده‌اند که داخلی‌ها نیز از هفته آینده قیمت خود را ۷ درصد افزایش خواهند داد.