۱۲۰ هزار بازرسی از صنوف تهران در هفت ماه امسال انجام شد

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران گفت: بیش از ۱۲۰ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی شهر تهران در هفت ماهه منتهی به پایان مهر ماه سال جاری انجام شده است. حسین درودیان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: تعداد کل بازرسی های انجام گرفته از صنوف شهر […]

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران گفت: بیش از ۱۲۰ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی شهر تهران در هفت ماهه منتهی به پایان مهر ماه سال جاری انجام شده است.

حسین درودیان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: تعداد کل بازرسی های انجام گرفته از صنوف شهر تهران در هفت ماه سال جاری ۱۲۰ هزار و ۵۷۷ فقره بود که ۲۰ هزار و ۴۰۱ پرونده به ارزش ۲۵میلیارد و ۸۵۲ میلیون ریال تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: ۱۶ هزار و ۲۸۳ فقره گزارش تخلفات نیز از طریق ستاد خبری داشتیم که از این تعداد ۷ هزار و ۴۷۹ مورد تخلفاتشان محرز و ۸ هزار و ۸۰۴ مورد غیرمتخلف بودند .

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران اظهار کرد: بازرسی شهر تهران با سازمان های همراه مانند تعزیرات ، دخانیات، استاندارد، جهاد کشاورزی و بهداشت و … حدود ۲ هزار و ۵۹۱ تیم بازرسی گشت مشترک را در این هفت ماه داشت که بر اساس آن ۲۸ هزار و ۹۳۵ فقره بازرسی به ارزش ریالی ۸ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریال تشکیل شده است.

درودیان تصریح کرد: بر اساس ماده ۲۷ قانون نظام صنفی در خصوص فعالیت واحدهای فاقد پروانه کسب حدود یک هزار و ۴۵ مورد برگه اخطار ۲ برگی به اتحادیه های تهران صادر شده تا هرچه سریعتر نسبت به تشکیل پرونده برای واحدهای فاقد پروانه کسب خود اقدام کنند.

وی همچنین از حدود یک هزار و ۴۶۷ مورد بازرسی در خصوص کشف کالای قاچاق خبر داد و افزود: ارزش ریالی پروندهای تشکیل شده در خصوص کالای قاچاق یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال بوده است.

وی در خصوص بودجه بازرسی و نظارت اصناف گفت: بودجه بازرسی و نظارت یک بحث سراسری است که تمامی اتاق های اصناف کشور با این مشکل مواجه هستند و تاکنون بودجه بازرسی و نظارت در کل کشور تامین نشده و بودجه سه درصد از محل جرایم که نیز قرار بود از چند سال پیش پرداخت شود، منفعل مانده است. در این خصوص مکاتبات زیادی با ارگان های مربوط داشتیم که تاکنون بی پاسخ مانده است.

درودیان تاکید کرد: بودجه اختصاصی برای بازرسی و نظارت لازم و ضروری است و مسئولان ذیربط باید به این مساله توجه جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: رسیدگی به تخلفات واحدهای صنفی در حیطه وظایف بازرسی و نظارت است اما برای جمع آوری کالای قاچاق از سطح عرضه، اتاق اصناف مسئول نیست و دیگر نهادها مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، جهاد کشاورزی و ارگان های دیگر مسئول آن هستند و اتاق اصناف تنها وظیفه بازرسی و گشت مشترک را به عهده دارد