حضور برندهای خارجی ضامن ایجاد فضای رقابتی می شود

ئیس هیات مدیره شرکت ویستا تجارت گفت: تمام دنیا به این نتیجه رسیده اند که باید رقابت باشد تا پیشرفت به وجود آید. اگر انحصاراً به تولید محصولات داخلی پرداخته شود و اجازه حضور برندهای خارجی را ندهیم به مرور زمان از کیفیت محصولات داخلی نیز کاسته خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس هیات مدیره شرکت ویستا تجارت در خصوص تاریخچه این شرکت بیان داشت : شرکت ویستا تجارت واردکننده برند کارشر، بزرگ ترین و قوی ترین کارخانه تولید لوازم شستشوگر اعم از کارواش، جاروبرقی از نوع صنعتی و نیمه صنعتی است.

علیرضا میری در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» افزود : این شرکت همچنین واردکننده برند برویل، تولیدکننده انواع لوازم آشپزخانه برقی نیز بوده و در همین راستا فعالیت شرکت ویستا تجارت از 5 سال پیش آغاز شده و در زمینه واردات لوازم خانگی فعالیت می کند.

وی ادامه داد : شناخته ترین محصول کارشر در ایران انواع بخارشور تولید این شرکت است اما در دنیا کارشر را با محصولات کارواش این برند معتبر آلمانی می شناسند.

رئیس هیات مدیره شرکت ویستا تجارت در پاسخ به سوال خبرنگار ال کا ایران در خصوص تاثیر حضور برندهای خارجی با کیفیت در ایران بر صنعت لوازم خانگی گفت: تمام دنیا به این نتیجه رسیده اند که باید رقابت باشد تا پیشرفت به وجود آید. اگر انحصاراً به تولید محصولات داخلی پرداخته شود و اجازه حضور برندهای خارجی را ندهیم به مرور زمان از کیفیت محصولات داخلی نیز کاسته خواهد شد.چراکه رقابتی در زمینه تولید به وجود نخواهد آمد.

علیرضا میری در ادامه افزود : البته در تمام کشورها، حتی کشورهای صاحب سبک در صنعت لوازم خانگی، میل به استفاده از تولیدات آن کشور بیشتر بوده و شرایط ویژه ای را برای مشتریان در نظر می گیرند تا محصول کشور خود را خریداری کنند و به این ترتیب چرخه تولید کشور در گردش باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد : ما نیز در کشور خود از این مسئله مستثنی نیستیم، اما در کنار تولید داخلی بحث واردات و رقابت نیز باید باشد تا از کیفیت محصولات کاسته نشود