صدور ضمانت نامه‌های تقلبی لوازم خانگی با ۳ هزار تومان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمد‌ طحان‌پور در نشست خبری ششمین نمایشگاه عرضه لوازم خانگی افزود: نمایشگاه عرضه لوازم خانگی به منظور معرفی ضمانت نامه های معتبر و تولیدکنندگان برتر و جلوگیری از فروش کالای قاچاق برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در منطقه امین‌ حضور- بازار اصلی لوازم خانگی تهران- کامیون‌های حمل لوازم خانگی بار خود را ساعت 5 صبح که تغزیرات حضور ندارد، تخلیه می‌کنند.
وی گفت: این کالاها بیشتر در فروشگاه‌‌های بدون پروانه کسب و با ضمانت نامه یا گارانتی تقلبی عرضه می‌شود.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی درباره سهم مناطق آزاد از قاچاق لوازم خانگی افزود: مناطق آزاد تجاری مثل بندر انزلی و ارس بیشترین سهم را در ورود لوازم خانگی قاچاق دارند و یکی دیگر از راه‌های ورود لوازم خانگی قاچاق بازارچه مرزی بانه است.

طحان پور گفت: برای بخشی از لوازم خانگی قاچاق در تهران و لوازم خانگی که در مناطق آزاد عرضه می‌شود، معمولا کارت ضمانت نامه تقلبی صادر می‌ شود.
وی با اشاره به اینکه اتحادیه لوازم خانگی، در صورت شناسایی این متقلبان را به وزارت صنعت و سازمان تعزیرات معرفی می‌کند، ادامه داد: معضل این بخش فعالیت دوباره این متقلبان با اسامی دیگر در بازار است.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: برای خریدار امکان شناسایی کارت‌های ضمانت نامه تقلبی لوازم خانگی از اصلی وجود ندارد، اما خریدار هنگام خرید باید فروشنده را ملزم کند که به او بگوید کارت ضمانت مربوط به کدام شرکت است که معمولا متقلبان از بیان نام شرکت خودداری می‌کنند.
طحان پور در مورد کد شناسه لوازم خانگی افزود: هنوز نصب کد شناسه کالا‌های لوازم خانگی عملیاتی نشده است.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران گفت: تولیدات با کیفیت لوازم خانگی در سال 95 بیش از 25 درصد رشد داشته و این در حالی است که بخشی از بازار را تولیدات بی‌کیفیت اشغال می‌ کند.
وی ادامه داد: در بازار لوازم خانگی رکود وجود دارد، اما این رکود مربوط به تولیدات خوب و با کیفیت ایرانی نیست و تولیدات بی‌کیفیت بی‌دلیل عدم استقبال مردم دچار کود هستند.
نمایشگاه عرضه لوازم خانگی با حضور 40 شرکت تولید کننده از 25 تا 28 مهر در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.