فروش هر نوع کالا در فروشگاه اینترنتى تحت نظر اتحادیه مربوطه

✅ حسین شهرستانی عضو هیئت مدیره و خزانه دار اتحادیه لوازم خانگى در پاسخ به سخنان عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب وکارهای مجازی به خبرنگار اتحادیه گفت:
اگر دوستان در اتحادیه کسب و کارهای مجازی با دقت بیشتری مطالب و خط فکری اتحادیه لوازم خانگى را پیگیری میکردنند، حتماً در مى یافتند که این اتحادیه همواره حامى حرکت صنف در جهت تکنولوژی روز می باشد. بنابر این قرار دادن این اتحادیه در زمره افراد مخالف فروش اینترنتی چه در زمان کرونا که بسیار لازم است و چه در دوران دیگر، نوعی فرافکنى در جهت پاسخگو نبودن به مشکلات بوجود آمده در این فضا است.

?وی افزود: تکنولوژی با سرعتی باور نکردنی به حرکت خود ادامه میدهد و هر کس با این روند پیش نرود، حتماً به زودی محکوم به شکست است.

?ایشان در مورد مشکلات فروشگاه های اینترنتی گفت:
مسئله این است که هزاران نوع کالا در این فروشگاه ها عرضه میگردد؛ رسیدگی ، نظارت بر عملکرد و پیگیری شکایات و تخلفات این فروشگاه ها نیاز به صدها تخصص دارد.
مگر میشود فرد و یا شرکتی با اخذ جواز از یک اتحادیه، آزادانه و آتش به اختیار هر کالایی را در هر رسته صنفی که میخواهد بفروشد؟
اگر قرار بود با اخذ یک مجوز بتوان در همه رشته ها و تخصص ها فعالیت کرد، پس چه نیازی به اتحادیه ها بود؟ در این صورت اتاق اصناف میتوانست به تنهایی برای تمامی فعالین صنفی با هر تخصصی مجوز صادر کند.

?حسین شهرستانی خاطر نشان کرد : متخصصین مرتبط با هر گروه کالا نظارتی بر عرضه محصولات و خدمات در این فروشگاه ها ندارند و این عدم نظارت بر اصالت کالا و یا گارانتی معتبر و قیمت ، در نهایت باعث از بین رفتن حقوق مصرف کننده میشود.

?خزانه دار اتحادیه لوازم خانگی گفت: با توجه به توسعه روز افزون این فضا و انتقال پیدا کردن بازارها از آفلاین به آنلاین و لزوم سوق دادن کسبه سنتی و با سابقه به استفاده و هم سو شدن با تکنولوژی روز دنیا ، هر اتحادیه ای باید بخش فعالیت های فضای مجازی خود را داشته باشد و صدور مجوز فعالیت فروشگاه اینترنتی در آن زمینه بعهده همان اتحادیه باشد تا بتواند به صورت حرفه ای روی فعالیت اعضای خود نظارت کند.
‏? @hautehran

نماد