مشارکت بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه لوازم خانگی تهران

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با مشارکت بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد که در آن شرکت های آلمانی، چینی و ترکیه ای از جمله حاضران محسوب می شوند.

آمار شرکت های داخلی و خارجی حاضر در این نمایشگاه به ترتیب ۳۹۴ و ۲۷ شرکت اعلام شده  که در فضایی به وسعت ۲۸ هزارو ۱۱۶ مترمربع حضور یافته اند و به مدت چهار روز تا یکم اذر دایر است.

 دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در حاشیه این نمایشگاه به ایرنا گفت: نمایشگاه امسال با شعار « بازارها باید از مرزها بگذرد» برگزار شده و در کنار پاسخگویی به همه نیازمندی های داخلی باید صادرات محوری در دستور کار قرار گیرد.

حبیب  الله انصاری » افزود: تعداد شرکت های حاضر نمایشگاه در مقایسه با پارسال ۳۵ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: آنچه از شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی در خواست شده همکاری مشترک با طرف های خارجی است.

انصاری خاطرنشان کرد: شناساندن تولید کنندگان داخلی و ایجاد و توسعه بازار همچنین تعمیق داخلی سازی قطعات از جمله اهداف امسال برپایی این  نمایشگاه است.

وی  گفت: سالنی اختصاصی به منظور در معرض دید گذاشتن آن دسته از قطعات و تجهیزاتی که توان ساخت آنها در داخل وجود ندارد، در نظر گرفته شده که در امتداد  برنامه های وزارت صنعت برای برپایی میزهای تخصصی داخلی سازی است.

دبیرکل انجمن یاد شده، پیرامون آمار تولید لوازم خانگی در ۶ ماهه  نخست امسال گفت: اغلب لوازم  خانگی با رشد همراه بوده و تاکید کرد چنانچه نقدینگی تامین شود و کاهش بروکراسی بانکی، مشکلات واردکنندگان مواد اولیه و تجهیزات تقلیل می یابد و این صنعت کمترین مشکلات را برای رشد دارد.

وی داخلی سازی قطعات و تجهیزاتی از جمله کمپرسور یخچال را نیازمند سرمایه گذاری لازم دانست، زیرا آمار تولید این بخش می تواند به مراتب بالاتر از تولید فعلی کشور و نیز صادرات هم می تواند پاسخگوی سرمایه گذاری ها در این زمینه باشد.

نوزدهین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی از امروز ( سه شنبه) با حضور حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی ،بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، حمید زاد بوم سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران و مهدی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه تا جمعه یکم آذرماه پذیرای علاقمندان و صنعت گران است.