۵۰ هزار قلم محصول انباری ال‌جی از شنبه در بازار عرضه می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: ۵۰ هزار قلم از محصولات شرکت ال‌جی که از انبار های این شرکت توسط تعزیرات کشف شده است از روز شنبه با ۴۰ تا ۶۰ درصد افزایش قیمت دربازار عرضه می شود.
محمد طحان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: شرکت‌های لوازم خانگی لیست قیمت جدید خود را ارائه داده اند و برخی از برند هایی نیز لیست جدید قیمت خود را هنوز ارائه نداده اند، اما قرار است تا شنبه محصولات خود را در فروشگاههای خود با نرخ های جدید عرضه کنند.

وی افزود: قیمت محصولات تولید داخلی صوت و تصویری سامسونگ 18 درصد و سایر محصولات تولید داخلی 20 تا 25 درصد و محصولات وارداتی  این برند 35 تا 40 درصد افزایش یافته است و شرکت ال‌جی نیز که محصولاتش وارداتی است نرخ محصولات خود را 40 تا 60 درصد افزایش داده است.

 رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ادامه داد: 50 هزارقلم محصولات (وارداتی) ال جی در انبار های این شرکت به عنوان احتکار کشف شده اما با توجه به مستنداتی که این شرکت درباره واردات با ارز آزاد  به مسئولان تعزیرات و وزارت صنعت ارائه داده احتکار به حساب نیامده و قرار است این محصولات از روز شنبه با قیمتهای جدید در فروشگاه‌های زنجیره ای این شرکت عرضه شود.

وی با بیان اینکه دلیل این افزایش قیمت لوازم خانگی بالا رفتن نرخ ارز است، گفت: با وجود افزایش این محصولات توسط شرکتها اما در مقایسه با بازار آزاد خیلی ارزان تر است به طوری که اگر قیمت ظرفشویی این برند در بازار 9 میلیون تومان باشد 6 میلیون تومان به فروش میرسد.