رئیس اتحادیه لوازم خانگی: مشکلات صنفی همچنان به قوت خود باقی است/ مردم از کالای با کیفیت تولید داخل حمایت می‌ کنند

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تلاش خود را جهت ایجاد شرایط مطلوب انجام داده‌اند اما مشکلات اصناف همچنان بر قوت خود باقی است.

محمد طحانپور در گفت‌ و گو با پایگاه  خبری بازار و تجارت  گفت: اتاق اصناف تهران طی این چهار سال خروجی مثبت نداشته است. شاید برخی از اقدامات هیات رئیسه به نفع دولت بوده باشد اما برای اصناف کار خاصی انجام نشده است.

وی: فاضلی تلاش خود را انجام داده است اما مشکلات اصناف همچنان به قوت خود باقی است.

وی افزود: بنده فکر می‌کنم تغییر و تحولات جدید در ترکیب هیات رئیسه اتاق اصناف ایجاد خواهد شد زیرا رای دهندگان همگی روسای اتحادیه‌های اصناف تهران هستند و شرایط را به خوبی دیده و درک کرده اند.

طحانپور تاکید کرد: اولین مشکل ما، سازمان امور مالیاتی و دریافت مالیات بسیار از واحدهای صنفی کوچک است. بسیاری از افراد که مستحق دادن مالیات هستند، از پرداخت آن سر باز می‌زنند اما واحدهای کوچک تجاری مالیات‌های هنگفت پرداخت‌ می‌کند.

وی افزود: مشکل بعدی عدم ثبات نرخ ارز بوده که خوشبختانه اقداماتی مبنی بر ثبات آن انجام گرفته است. امیدواریم این مشکل به طور کامل حل شود زیرا دردسرهای بسیاری برای اصناف ایجاد کرده است .

رئیس اتحادیه صنف لوازم خانگی تاکید کرد: ما اعتقاد داریم در تولیدات با کیفیت، مشکلاتی چون رکود و عدم استقبال مردم، وجود ندارد و مردم از کالای تولید داخلی با کیفیت حمایت می‌کنند.

وی ضمن حمایت از کالای تولید داخل گفت: باید شعارمان “ایرانی، کالای خوب ایرانی خریداری کن” باشد. بنابراین باید تاکید کنم تولیدکنندگانی که کالای با کیفیت تولید می‌کنند، افزایش فروش داشته و با خدمات پس از فروش خود، مشتری را به سمت خود جذب می‌کنند.

طحان پور افزود: در صورتی که بتوانیم کیفیت کالای تولید داخل را افزایش دهیم، دیگر نیازی به تبلیغات نیست، مشتریان راضی خود بهترین تبلیغ برای کالای ایرانی هستند و جنس داخلی را به یکدیگر پیشنهاد خواهند کرد.

طحان‌پور افزود: دولت باید این را بداند قیمت بالای مواد اولیه، تولید را برای تولید کننده سخت کرده است. همین امر هزینه تولید را بالا برده و در نتیجه قیمت نهایی کالا را نیز افزایش می‌دهد و باعث می‌شود مشتری به جای خرید اجناس داخلی به سمت اجناس غیر ایرانی گرایش پیدا کند.

وی گفت: بهترین حمایتی که دولت می‌تواند انجام دهد، کاهش هزینه تولید بوده که می‌تواند به رشد تولید داخلی بسیارکمک کند و شرایطی را فراهم آورد که مشتری به سوی کالای تولید داخل جذب شده و محصولات داخلی را به برندهای معتبر غیر ایرانی، ترجیح دهد.