خدمات پس از فروش حلقه گمشده تولید ملی رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: تولید کنندگان باید تمام قد به تعهدات خدمات پس از فروش خود پایبند باشند.

محمد طحان‌پور با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 گفت: هموطنان علاقمند به خرید برندهای داخلی هستند اما برخی تولید کنندگان در ارائه کالای با کیفیت کم کاری و در ارائه خدمات پس از فروش کوتاهی می کنند.


طحان‌پور افزود: با توجه به اینکه برخی از قطعات لوازم خانگی مانند کمپرسور یخچال و پنل تلویزیون وارداتی است و در جهان تعداد تولید کنندگان این قطعات محدود است اما در ساخت مابقی قطعات لوازم خانگی می بایست بهترین کیفیت را به مردم ارائه دهند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینکه لوازم خانگی دست کم باید بیش از 10 سال برای خریداران بدون مشکل خاصی کار کند گفت: مشتری حاصل ماهها تلاش، درآمدش را برای خرید لوازم مورد نیاز به بازار می آورد لذا نباید کالای نامرغوب خریداری کند. دولت بیشترین حمایت خود را باید از مصرف کنندگان داشته باشد.


وی در حمایت از تولید کنندگان و اصلاح برخی قوانین افزود: دولت با اصلاح قانون ارزش افزوده کالا، قوانین کار و مالیات کالای ایرانی می تواند به تولیدکنندگان داخلی کمک کند.

یکی از مواردی که به دولت مربوط می شود کاهش مالیات داخلی و افزایش گمرکی کالاهای خارجی است.

 

 وی با اشاره به اینکه در انتها این مشتری است که کالای مورد نیازش را انتخاب می کند گفت: نه تبلیغات مکرر تلویزیون در خرید کالای داخلی و نه محدود کردن کالاهای مورد نیاز در بازار فروش، نمی تواند مشتری را تحت فشار قرار دهد بلکه در اولین قدم کیفیت کالای داخلی و تعهد خدمات پس از فروش برند داخلی است که خریداران را ترقیب به انتخاب کالای داخلی می کند.

 
وی با اعلام اینکه مشتریان قبل از خرید کالا از سابقه و کیفیت کالا اطمینان حاصل کنند افزود اتحادیه در کمک به هموطنان در ارائه مرغوبیت اطلاعات برندهای لوازم خانگی داخلی دریغ نخواهد کرد.

  رئیس خدمات پس از فروش سازمان حمایت در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: برخی برندهای داخلی هستند که خدمات پس از فروش بسیار خوبی دارند که برای رقابت با برند ها خارجی به رقابت می پردازند.

محسن رنجبر گفت: خدمات پس از فروش نیاز های اولیه مشتریان را بررسی می کند. این خدمات اطمینان دهی به مشتری است که در صورت بروز مشکل در کالای خریداری شده تنها نمی ماند.

زنجبر افزود: برخی از تولیدکنندگان که از محصول خود اطمینتان ندارند و حاضر به محک شدن و تست شدن هم نیستند.