تولید لوازم خانگی فراتر از نیاز داخلی

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: تولید لوازم خانگی در کشور امروز بجزء کولر گازی بیش از نیاز مصرف داخلی است.

محمد طحان پور در گفتگو با رادیو اقتصاد در خصوص خبری به نقل از «رحیم زارع» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه آماری از سهم کالای ایرانی در سبد خرید مردم برای عید نوروز وجود ندارد، افزود: این بحث بیشتر به پایه آماری در کشور برمی گردد.

 وی همچنین اظهارداشت: برخورداری از اطلاعات و آمار صحیح در برنامه ریزی ها بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی صحیح و علمی نیازمند داشتن تصویری مناسب از واقعیت های موجود جامعه است.

 رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: متاسفانه هم اکنون در بسیاری از حوزه ها همچون قاچاق، تولید داخلی، واردات و موارد مشابه دیگر آمار دقیق، صحیح و شفاف در مملکت وجود ندارد.

 وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا هم اکنون کالاهای ایرانی از توان لازم جهت تامین بازارهای داخلی برخوردارند، افزود: تولید لوازم خانگی در کشور امروز بجزء کولر گازی بیش از نیاز مصرف داخلی است.

 طحان پور بیان داشت: خوشبختانه ایران امروز در زمینه لوازم خانگی حرف زیادی برای گفتن در سطح دنیا دارد.

 وی تصریح کرد: این صنعت امروز همپای علم، دانش، تکنولوژی و فناوری روز دنیا به سمت جلو در حال حرکت است.

 رئیس اتحادیه لوازم خانگی اذعان داشت: درخشش صنعت لوازم خانگی بر تارک اقتصاد ایران مرهون ورود فناوری های روز، سرمایه گذاری مشترک با برندهای معتبر و معروف جهانی، تعامل با دنیا و موارد و مسائل دیگر بوده است.

 وی در ادامه این مصاحبه رادیویی یادآور شد: لوازم خانگی ساخت داخل امروز ۷۵ درصد بازار کشور را در قبضه خود داردبه عبارتی ۲۵ درصد سهم این بازار مربوط به تولیدات خارجی است.

 برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.