رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: با دستور سازمان حمایت قیمت ها به حالت قبل برگشت/شرط واردات مانع قاچاق می شود

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه شرکت های تولید با دستور سازمان حمایت ناچار شدند قیمت ها را به حالت قبل برگرداند، گفت: مشروط شدن واردات لوازم خانگی هم جلوی ورود کالای قاچاق را می گیرد و هم به نفع خریداران است
محمد طحان پوراظهار کرد: بازار لوازم خانگی با افزایش قیمتی که توسط شرکت های تولیدی صورت گرفته بود دچار شوک شد که با دستور سازمان حمایت، شرکت‌ها ناچار شدند قیمت‌ها را به حالت قبل برگردانند و تا پایان فروردین ماه افزایش قیمتی نباید داشته باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی افزود: بازار با افزایش نرخ ارز به هم ریخته بود که فعلا در حال حاضر به ثبات رسیده است.

وی افزود: هر چند مردم در حال خرید کالاهای مورد نیاز خود هستند اما، وضعیت رونق در بازار همانند گذشته نیست.

طحانپور با بیان اینکه بازار لوازم خانگی درجه یک دچار رکود نیست اما، در کالاهای درجه دو و سه رکود وجود دارد،تاکید کرد: رکود در بخش توزیع کم و بیش وجود دارد و به این دلیل است که ارگان ها و سازمان های مختلف کالاها را مستقیم و با اقساط بلندمدت از طریق فروشگاه های خود به کارمندان و نیروهای خود می فروشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره مشروط شدن واردات لوازم خانگی به داشتن شناسه کالا و نمایندگی پس از فروش ادامه داد: این کار بسیار خوبی است که از طرف وزارت صنعت صورت گرفته و اتحادیه نیز پیگیر اجرای این کار بود.

وی با بیان اینکه با اجرای اینکار جلوی قاچاق نیز گرفته می شود، گفت: اینکار به نفع خریداران نیز است و کالا بدون واسطه و مستقیم به دست خریداران می رسد.

به گزارش میزان طحانپور با بیان اینه اجرای این بخشنامه تاثیری بر روی قیمت‌های بازار نخواهد داشت تاکید کرد: هر بخشنامه‌ای که به ضابطه‌مند شدن کمک کند از آن استقبال می کنیم.