رئیس اتحادیه لوازم خانگی : دوست نداشتند؛ مجبور به افزایش قیمت شدند

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت : ما به دنبال آن هستیم که بازار شب عید خوبی برای کسبه ایجاد شود چرا که یازده ماه سال را گذراندند که بازار شب عید خوبی داشته باشند.
 رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران در خصوص افزایش نرخ ارز و تاثیرات آن بر بازار شب عید فروشندگان لوازم خانگی بیان داشت : نوسانات نرخ ارز با توجه به نزدیکی پایان سال مشکلاتی را برای کسبه و تولیدکنندگان ایجاد کرده است که مهمترین آن افزایش قیمت ناخواسته قیمت کالا ها است.

محمد طحان پور در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» افزود : همانطور که می دانید افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت بسیاری از کالاها شده است و تولیدات داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

وی ادامه داد : با توجه به اینکه بخشی از تولیدات داخلی که در واقع همان مواد اولیه هستند، وارداتی بوده و به دنبال افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه نیز با افزایش قیمت همراه خواهند شد، همین امر سبب افزایش قیمت در تولیدات داخلی لوازم خانگی می شود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران افزود : در کنار مواد اولیه وارداتی، افزایش قیمت برخی از صنایع مانند فولاد و آلمنیوم که تاثیر مستقیم بر قیمت تمام شده تولیدات لوازم خانگی دارند را نیز اضافه کنید، خواهید دید که برای تولیدکنندگان راهی جز افزایش قیمت وجود نداشت.

وی بیان داشت : با این حال و با توجه به رقابتی بودن قیمت کالاها در بازار، اکثر برندهای لوازم خانگی مایل به افزایش قیمت نبودند اما چاره ای برایشان باقی نمانده بود.

وی در خصوص عملیاتی شدن بخشنامه سازمان حمایت مبنی بر الزام کاهش قیمت بیان داشت : بخشنامه سازمان حمایت دستوری بود که شرکت های می بایست قیمت ها را به حالت گذشته برگردانند که البته تا به امروز این بخشنامه از سمت شرکت ها و کارخانه ها اجرایی نشده است. برخی از کارخانه ها تخفیف های خود را نیز برداشتند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی ادامه داد : ما به دنبال آن هستیم که بازار شب عید خوبی برای کسبه ایجاد شود چرا که یازده ماه سال را گذراندند که بازار شب عید خوبی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد : از یاد نبریم که حتی با افزایش قیمت نیز بازار برای کالاهای با کیفیت خوب است. چرا که همین افزایش قیمت سبب می شود تا مردم به دنبال کالاهای با کیفیت و با عمر طولانی باشند و این اتفاق باعث خواهد شد که کالاهای بی کیفیت از چرخه رقابت خارج شوند. از طرفی کالاهای مربوط به لوازم خانگی جزو آن دسته از اقلام هستند که مورد نیاز مردم بوده و به اندازه کفایت خود، خریداری می کنند.