استاندار اصفهان گفت: با حداکثر توان و با استفاده از راهکارهای قانونی از تولید داخلی در استان حمایت خواهیم کرد.

اصفهان،محسن مهرعلیزاده امروز در حاشیه بازدید از کارخانه اسنوا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی کارگروه‌های مشخصی وجود دارد، افزود: کارگروه‌حمایت از تولیدکنندگان و صنعت‌گران یکی از این کارگروه‌ها در راستای تأمین مشکلات مالی برای سرمایه‌گذاری و سرمایه در گردش است؛ کارخانه اسنوا بیشتر به حمایت‌های قانونی نیازمند است تا در نظام مالیاتی و تأمین اجتماعی کمتر آسیب ببیند و بیشتر حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای توسعه اشتغال درصدد حمایت از کارخانه اسنوا هستیم، خاطرنشان کرد: اسنوا از نظر مهندسی و فناوری پیشتاز بوده و سرآمد افزایش توان‌های ملی برای تولید است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه کارخانه اسنوا 5 هزار اشتغال مستقیم ایجاد کرده است، اذعان داشت: این کارخانه 15 هزار فرصت شغلی غیر مستقیم فراهم کرده و با توسعه فضاهای تولیدی می‌تواند سهم بیشتری در اشتغال‌زایی استان اصفهان داشته باشد؛ هر حمایتی که لازم باشد از طرف دولت انجام شود، پیگیری خواهد شد چراکه گام مثبتی برداشته می‌شود.

مهرعلیزاده تصریح کرد: 60 درصد بازار لوازم خانگی کشور متعلق به شرکت‌های خارجی است و تنها 15 درصد این بازار به کارخانه اسنوا تعلق دارد و این موضوع بسیار نگران‌کننده است؛ مجموعه‌های تصمیم‌گیرنده مثل وزارت‌ صنعت، معدن و تجارت و یا گمرک باید کمک کنند و از تولید داخل حمایت کنند.

وی با بیان اینکه با حداکثر توان و با استفاده از راهکارهای قانونی از تولید داخلی در استان اصفهان حمایت خواهیم کرد، یادآور شد: در سطح ملی هم اگر تولیدکنندگان داخلی اعلام کنند که کار در کجا گره خورده، پس از مذاکره با وزارت‌خانه‌های ذیربط، آنان را با حقایق بیشتر آشنا خواهیم کرد و در ارائه راهکارها نیز به آنان کمک خواهیم کرد.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه تولید داخل باید به نقطه مطلوب برسد و برای این کار از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم، بیان داشت: ایجاد مناطق ویژه اقتصادی متعدد در استان‌ها غیر ممکن است چراکه با برنامه‌های کلان کشور هم‌خوانی ندارد، بنابراین در مجموعه‌هایی از صنعت باید یک گمرک اختصاصی برای شرکت‌ها ایجاد شود تا ورود و خروج کالاها تسهیل شود و این راهکار پس از مطالعات لازم عملیاتی خواهد بود.