شناسایی ۳۵۰۰ مؤدی جدید و دریافت ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با بررسی تراکنش‌های مشکوک در سامانه‌های مبارزه با پولشویی، سال گذشته از ۷۷ مؤدی، ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات دریافت کرده و۳۰۰هزار مؤدی جدید شناسایی شدند.

به گزارش بازاریان نیوز به نقل از صدا و سیما، سیدکامل تقوی نژاد با بیان اینکه یکی از کارهایی که در سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود، استفاده از اطلاعات سامانه‌های مبارزه با پولشویی است، افزود: با بررسی تراکنش‌های مشکوک در این سامانه‌ها، سال گذشته از ۷۷ مؤدی ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات دریافت کردیم و ۳۰۰ هزار مؤدی جدید شناسایی شدند.همچنین سه هزار و سیصد میلیارد تومان برگ تشخیص برای افرادی که تا الان مالیات پرداخت نکردند صادر کردیم.

وی با بیان اینکه کسانی که از کارت بازرگانی دیگران استفاده کردند؛ مالیاتی پرداخت نکردند، خاطرنشان کرد : با استفاده از همین سامانه‌ها و کمک نهادهای امنیتی نسبت به شناسایی بخش عمده از فعالان اصلی اقدام کردیم.

رئیس کل امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه در سالهای ۹۱ تا ۹۴ سه هزار و پانصد نفر از مبادی ورودی کشور برای واردات اقدام می‌کردند و مالیاتی هم پرداخت نمی‌کردند، گفت: این افراد را شناسایی کردیم و تاکنون پرونده ۱۷۰۰ نفر از آنها را رسیدگی و ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات هم برگه تشخیص صادر کردیم و امیدواریم مالیات دولت را آنها دریافت کنیم.

تقوی نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا مالیات از همه دریافت می‌شود، افزود: بحث عدالت مالیاتی جز حلقه‌های اصلی و اولویت‌های نظام مالیاتی کشور است و شناسایی همه مؤدیان و کسانی که باید مالیات بدهند در اولویت فعالیت‌های ما قرار دارد.

وی اظهار داشت: سامانه‌های مختلفی در کشور وجود دارد که اطلاعات افراد را در بخش‌های ملکی، هویتی، مکانی، مالی، مالیاتی و بانکی در اختیار دارند و نهایت استفاده از آنها کردیم و امسال تکمیل نظام اطلاعاتی را در محور کار قرار دادیم تا همه افراد جامعه و همه مؤدیان را شناسایی و مالیات را به درستی دریافت کنیم